A mai napra
A szépség szimfóniája
Nimród krónikák
Második pillantásra szembetűnik a részletesen kidolgozott háttérmitológia, az istenek és démonok hierarchiájával, illetve a főszereplő Nimród király már-már kozmikus méretű hősként való bemutatásával. Ez alapján elmondhatjuk, hogy a Nimród vére írójának sikerült az ókori mágikus világképek (pl. Egyiptom, Mezopotámia, Irán) segítségül hívásával egy teljesen önálló, saját fantasy-világot alkotnia.
A Nimród vére egyaránt ajánlható fiataloknak és örökifjú felnőtteknek, régészet-rajongóknak és a sodró kalandok szerelmeseinek, reménybeli táltosoknak és a táltos-tudás iránt inkább csak érdeklődőknek, egyszóval: mindenkinek.
A Duna Evangéliuma
Bali, egy magyar lány tollából...
Amikor megérkeztem Balira,nem ismertem senkit, nem tudtam semmit a helyről...mellém rendeltek egy, aztán több segítőt/barátot is. Azért írom ezt a Bali blog-ot, hogy Neked legyen egy segítőd, aki megadja a kérdéseidre a választ! S emelett csepegtetek egy kis ízelítőt a balinéz életstílusról:-)Katt ide, ha szívesen olvasnál az Istenek szigetéről:-)
Bule In Bali
http://www.facebook.com/BuleInBali
Vegetáriánus Élet
Székelyföldi templomok
A mai napra
Költészet napja van :)
Élet mint cél
Méder Áron tollából...
"Az élet nem arról szól, hogy várjuk a vihar elvonulását, hanem arról, hogy megtanuljuk hogyan kell táncolni az esoben."
"A dongó szárnyfelülete 0,7 cm2, teljes súlya 1,2 gramm. Az aerodinamika ismert törvényei szerint ilyen feltételek mellett lehetetlen repülni. A dongó viszont ezt nem tudja, egyszeruen csak repül."
"az óceán nem rosszindulatú, nagyon őszinte, itt soha nincs hazugság, csalás, kétszínűség... itt mindig az látszik, ami van, egy valóság van. Én ezért szeretem"
"Légy az, aki vagy. Sose akarj más lenni, és akkor érett leszel. Az érettség nem más, mint hogy elfogadod az önmagaddá válással járó felelosséget, bármi legyen is az ára. Mindent kockára teszel, csak, hogy önmagad lehess - errol szól az érettség." (Osho)
"Minden dolog azé, aki odaadja." (Hamvas)
"Egyszer. Mindig csak egyszer. Mindig eloször, mindig utoljára. Nem a törvényt keresni. Szabadnak lenni. Nem alkalmazkodni. Elhatározni. Nem a megszokás. A váratlan. A kaland. A veszély. A kockázat. A bátorság... a küszöbön állni. Folytonos átlépésben lenni. Élve meghalni, vagy meghalva élni. Aki ezt elérte, szabad. És ha szabad, belátja, hogy nem érdemes mást, csak a legtöbbet."(Hamvas)
"Semmit nem lehet megtanítani egy embernek. Csak segíteni abban, hogy rátaláljon önmagán belül." (Galileo Galilei)
http://www.meder.hu/
Krishnamurti, 1929
Te és Én
Életünk tenyerén
A hüvelykujj alsó íze a logikát, a felső íze az akaratot jelzi. A mutatóujj három íze a vallást, az ambíciót és az érzékiséget; a középső ujjé a koncentrációt, a megfontoltságot, a kísérletező kedvet fejezi ki. A gyűrűsujjon a művészi tehetséget, a kritikai érzéket és a sikert, a kisujjon a tanulást, a spekulációt és az éleselméjűséget találjuk. Összefoglalva tehát: az ujjak első percei az ösztönről, a második percek a felfogóképességről, a harmadik (legtávolabbi) percek az értelemről nyújtanak sokoldalú információt.
Fővonalak: Életvonal, Fejvonal, Szív- vagy Szerelemvonal, Sorsvonal, Apollóvonal, Egészség- vagy Májvonal.
Mellékvonal: Uránusz-vonal, Neptun-vonal, Mars-vonal, Vénusz-öv, sikervonalak, erotika-vonalak, viszonyvonalak, a gyermekáldás vonalai, utazásvonal, Salamon-gyűrű, csuklóvonalak.
A mai napra
Egy megvilágosodott embert nem lehet rabszolgává tenni. Ez a probléma: őt nem lehet bebörtönözni...
Mindenképpen nehéz befogadni egy olyan géniuszt, aki tud valamit a bensőről, hiszen belőle elkerülhetetlenül felforgató erő lesz. A tömegek nem akarják, hogy háborgassák őket, még akkor sem, ha épp boldogtalanok: mert boldogtalanok ugyan, de hozzá vannak szokva a boldogtalanságukhoz. És így mindenki, aki nem boldogtalan, idegennek tűnik számukra.
A megvilágosodott ember a legnagyobb idegen a világon: úgy tűnik, ő senkihez nem tartozik. Nincs az a szervezet, nincs az a közösség, nincs az a társadalom vagy nemzet, mely korlátok közé szorítaná."
Jó utat Pillangó!
Mik vannak?
Megvan-e a megfelelő szándékod?
A bölcsek szerint, amikor az az ember, aki kikerülte a spiritualitást, a Teremtő elé járul és megkérdezik tőle, vajon miért nem változott, az ember elő fogja venni a “kifogás tömkelegét”: “Túl elfoglalt voltam a túléléssel”, “Jó ember voltam”, “Nem tudtam, hogy létezel”. Isten akkor a következőt mondja majd neki: “Megvan minden kifogásod, viszont messzemenőleg nem teljesítettél eleget ebben az életben. Most vissza kell menned a világba, és többet kell tenned.”
Mi van az emberi természetben, ami miatt nem akarjuk erőltetni magunkat? A válasz egyszerű: amikor a spirituális munka kötelezőnek tűnik, ellenállunk neki. Hogyan reagálsz, amikor valaki azt mondja, hogy meg kell tenned valamit? Valószínűleg küzdesz ellene. Ugyanez történik akkor, amikor magunknak mondjuk, hogy “kell”.
Töröljük ki a “kell” szót a szótárunkból.
A spirituális munkát a saját hasznunk miatt végezzük el. Jegyezzük meg, hogy a lelkünk igen speciális okból kifolyólag öltött testet. A Kabbala tanításai szerint, azért vagyunk emberek, hogy átalakítsuk, megváltoztassuk magunkat.
Egy nagy kabbalista, Rav Naftali Zvi Yehuda Berlin (1816 - 1893) elmagyarázta ezt a tanítványaihoz intézett beszédében:
Amikor tizenegy éves voltam, reménytelen eset voltam, mint diák. Az egyik este, hallottam a szüleimet, ahogy a másik szobában beszélgettek rólam. Édesanyám sírt és mondta édesapámnak: “Mit tegyünk a fiunkkal? Bármelyik nap kirúghatják és akkor mi lesz belőle?” Ahogy hallgattam, éreztem azt az égető gyötrelmét, mintha a sajátom lett volna. Megígértem magamnak, hogy attól a pillanattól fogva dolgozni fogok magamon. Betartottam a szavamat és olyan tanárrá váltam, akit most magatok előtt láttok.
Ha nem hallottam volna meg a szüleimet aznap, utána jó, de hétköznapi emberré nőttem volna fel, mivel a természetem olyan volt. Viszont képzeld el mi történt volna miután elhagyom ezt a világot és az “Égi bíróság”-hoz érkezek, ahol megmutatnák nekem mindazt, amit meg tudtam volna valósítani? Milyen bánatot éreztem volna akkor! Nincs nagyobb pokol annál, minthogy látjuk mit tudtunk volna megtenni, és nem tettük meg.
Ezt a beszédet példának említem arra, hogy mennyire fontos, hogy erőfeszítést tegyünk annyira amennyire csak bírunk, hogy a lehető legjobbak legyünk. Itt nem csak a munkával kapcsolatos helyzetekre utalok. Sokkal fontosabb munkánk van - a lelkünk javítása.
Tudom, hogy egyes tanítványok, miután egy ideig tanulták és élték a Kabbalát, beleesnek abba a csapdába, hogy “vallásossá” válnak: “Meg kell tennem ezt, meg kell tennem azt”. Ez a hét kiváló alkalmat ad arra, hogy újra vizsgáljuk vajon miért tanuljuk a Kabbalát és arra, hogy visszatérjünk ahhoz az eredeti vágyhoz, ami miatt a Kabbalához fordultunk.
Csinálj szokást abból, hogy napközben becsukod a szemed és felteszed magadnak a kérdést: “Vajon kiterjesztettem-e magamat a közvetlen kötelezettségeimen túl? Vajon megteszem-e ma a lépéseket afelé, hogy teljesítsem a rendeltetésemet ezen a világon?”