Az Öt Rítus
Mielõtt hozzáfognánk az öt rítushoz, néhány dolgot tudnunk kell:
- Az elsõ héten az öt rítus mindegyikét naponta csak háromszor végezzük el. Utána kilenc héten át minden héten kettõvel nö-veljük a gyakorlatok ismétlését. A kilencedik hét végén már mindegyiket huszonegyszer fogjuk elvégezni. Ha arra van szükségünk, hogy lassabban növeljük az ismétléseket, az is jó. Jobb a rítusokat reggel elvégezni, így a jótékony hatás egész nap elkísér bennünket. Kívánságra az egészet kétszer is meg lehet csinálni egy nap, reggel és este, de a kívánt cél eléréséhez nem kell többször ismételni a gyakorlatokat, csak 21-szer.
- Az elõírások szerint végezzük a rítusokat. A változtatások csökkenthetik a gyakorlatok hatását. Ha alkalmasnak is érezzük magunkat az elõírtnál többszöri ismétlésre, ne tegyük meg. Ha nagyobb feladatra vágyunk, végezzük gyorsabban a rítusokat vagy végezzünk naponta valamilyen más edzésprog-ramot is. Az öt rítus legjobb hatása azokból a mozgásokból származik, amelyek felgyorsítják és kiegyensúlyozzák a test energiaközpontjainak a forgását.
- Természetesen mindannyiunk életében lesznek napok, amikor nem leszünk képesek elvégezni az egész gyakorlatsort: lehetünk betegek vagy egyszerûen csak nagyon elfoglaltak. Ilyenkor naponta háromszor végezzük el a rítusokat, ez alig tart pár percig és mégis jobb a semminél.
- A test számára ismeretlen gyakorlatokat elõször óvatosan kell bevezetni. A rítusok elvégzése számos fizikai változást indíthat be. Kezdetben a rítusok, amelyek ösztönzik a keringést, nagyon erõs méregtelenítõ hatással járhatnak és ezért is szükséges fokozatosan kiépíteni a teljes gyakorlatvégzést. Ha elkezdjük a rítusokat, észlelhetjük például, hogy a vizeletünk sötétebb vagy furcsa szagú lesz. A vizelés járhat csípõ vagy égõ érzéssel is. Nõknél jelentkezhet hüvelygyulladás. Az izzadságunk szaga is kellemetlenebbé válhat, és a bõrön apró kiütések jelentkezhetnek. Kaphatunk enyhe felsõ légúti fertõzést vagy fájhatnak az ízületeink. Ezek a tünetek normálisak, ideiglene-sek és egyenesen kívánatosak, hiszen azt jelzik, hogy a szerve-zetünkben levõ mérgezõ anyagok elhagyják szerveinket. Hogy bizonyosak legyünk afelõl, hogy ezek a tünetek nem igényelnek orvosi kezelést és nem valamilyen más egészségügyi prob-léma következményei, beszéljünk az orvosunkkal.
Ha az után meggyõzõdtünk a felõl, hogy a tünetek a méregtelenítõ folyamat részei, várjunk egy hétig és elmúlik az egész. Ne enyhítsük gyógyszerrel ezeket a tüneteket. A méregtelenítés feltétlenül szükséges ahhoz, hogy jobban érezzük magunkat. Ha úgy gondoljuk, túl erõsen reagálunk a gyakorlatokra, csökkentsük az ismétlések számát vagy végezzük õket lassabban. Segíthet az is, ha a megszokottnál több vizet iszunk és átmossuk a szervezetünket.
Hasznos lehet néhány étrendbeli változtatás is. Csökkentsük a tejtermékek, a marha-, a disznóhús, a zsírok, a cukor, a kenyér, a kávé és minden olyan termék fogyasztását, amelyben koffein van. Ha dohányzunk, helyes, ha a mennyiséget legalább a felére csökkentjük. Az öt rítus végzése különben is nagyszerûen elõsegíti a dohányzásról való teljes leszokást! Fogyasszunk több friss gyümölcsöt, zöldséget és teljes õrlésû gabonát. Rövid idõn belül érezni fogjuk, hogy erõsebbek és egészségesebbek lettünk. A tekintetünk tisztább lesz, a bõrünk ragyogóbb, a végtagjaink rugalmasabbak.